У Гуанчжоу пройшло Друге міжурядову засідання українсько-китайської Підкомісії зі співробітництва в сфері охорони здоров'я

19 листопада 2013 року в м Гуанчжоу (Китай), за участю Всеукраїнської Асоціації Східної Медицини, пройшло Друге засідання Підкомісії з питань співробітництва в сфері охорони здоров'я українсько-китайської міжурядової Комісії зі співробітництва між Урядом КНР і Урядом України.

Співголовою китайської частини Підкомісії виступив заступник Голови Державного комітету з охорони здоров'я і планування народжуваності КНР, начальник Державного управління у справах традиційної китайської медицини і фармацевтики Ван Гоцян. З боку українського уряду співголовою Підкомісії був перший заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Юрійович Качур.

Представники обох країн зійшлися на думці про необхідність продовжити розвивати практичне співробітництво обох країн у сфері охорони здоров'я, особливо в сфері традиційної китайської медицини, на новому рівні.

В ході Другого Засідання Підкомісії були досягнуті множинні домовленості:

Зміцнення співпраці між установами медичної освіти і науково-дослідними інститутами двох країн буде проводитися шляхом наукових обмінів, інформаційного оповіщення, обміну делегаціями та організації спільної роботи. Планується співпраця в науково-дослідній галузі та у сфері практичної медицини.

Державне управління у справах традиційної китайської медицини КНР і Міністерство охорони здоров'я України досягли домовленостей щодо Меморандуму про співпрацю КНР і України в сфері традиційної китайської медицини, який буде підписаний в майбутньому. У зв'язку з цим, для його реалізації планується створення Координаційної ради в області ТКМ, який буде курирувати цей процес з боку держави, також будуть призначені конкретні організації-виконавці даного меморандуму з обох сторін.

Мета підписання меморандуму - подальше зміцнення контактів і співпраці з традиційної китайської медицини, що включає в себе підготовку кадрів, наукові дослідження, співпраця між підприємствами, затвердження галузевих стандартів, а також посилення культурного обміну. Сторони спільно підтримали створення пілотного проекту лікувального центру ТКМ в місті Києві.

По завершенню другого засідання Підкомісії, сторони висловили впевненість в тому, що дане засідання у Гуанчжоу безпосередньо буде служити стимулом активізації контактів і ділового співробітництва між КНР і Україною в сфері охорони здоров'я. Проведення Третього засідання Підкомісії планується до проведення в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *