У м.Києві пройшло Третє міжурядову засідання українсько-китайської Підкомісії зі співробітництва в сфері охорони здоров'я

8-9 вересня 2016 року в м.Києві, за участю Всеукраїнської Асоціації Східної Медицини, пройшло Третє засідання Підкомісії з питань співробітництва в сфері охорони здоров'я українсько-китайської міжурядової Комісії зі співробітництва між Урядом КНР і Урядом України.

Співголовою української частини Підкомісії виступив Заступник Міністра охорони здоров'я України Роман Романович Ілик. З боку китайського уряду співголовою Підкомісії був Заступник Міністра Національної комісії з охорони здоров'я і планування сім'ї Китайської Народної Республіки Ван Пейань.

Третє засідання Підкомісії розширило результати перших двох засідань за попередньо визначеними напрямками і додало ще два нових напрямки з приводу співпраці в області традиційної китайської медицини.

Були призначені організації-виконавці Меморандуму про співпрацю України і КНР в сфері традиційної китайської медицини: Всеукраїнська Асоціація Східної Медицини ˗ з української сторони і Департамент охорони здоров'я провінції Ганьсу ˗ з китайською.

Прийнято принципове рішення дати організаціям-виконавцям здійснювати реалізацію програми повноцінного впровадження ТКМ в українську систему охорони здоров'я, в рамках державно-приватного партнерства з самостійним правом залучення інвесторів. Завданням найближчих перспектив визначено підписати окрему угоду про співпрацю на основі рівності і взаємної вигоди між організаціями-виконавцями, на базі якого ініціювати пілотний проект лікувального центру ТКМ в Києві. На даний момент обидві сторони проводять регулярні консультації щодо концепції пілотного проекту зі створення лікувального центру ТКМ і плану заходів з виконання Меморандуму.

Сторони обговорили можливість проведення навчальних семінарів з адміністрування та створення нормативно-правової бази ТКМ. Таким чином, було прийнято рішення провести Перше засідання Координаційної ради в області ТКМ не пізніше лютого 2017 року м.Києві.

У реалізації ініціативи «Економічний пояс Великого Шовкового шляху» і для зміцнення співпраці в галузі медицини, сторони домовилися об'єднати адміністративний, науковий і фінансовий потенціал шляхом реалізації спільних медичних проектів та досліджень, і створити механізм щодо обміну інформацією в області інфекційних і неінфекційних захворювань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *