Інь Ян

Заснована на класичній китайської філософії і основоположна в Китайській Традиційною Медицині, теорія Інь Ян, перетворилася в цікаву концепцію, яка мати безліч застосувань і в наші дні. Зазвичай термін використовується для позначення різно полярних або протилежних сил в природі, а сам принцип полягає в тому, що всі речі, характеристики або процеси існують як нероздільні і суперечливі протилежності, наприклад, жінка-чоловік, день-ніч, холод-тепло.

Протилежні характеристики Інь Ян:

інь Ян
жіночий рід чоловічий рід
чорний колір білий колір
тьма світло
північ південь
вода вогонь
місяць сонце
земну кулю небо
долини гори
холод тепло
старий молодий
пасивний активний
бідні багатий
м'який жорсткий
парні числа (наприклад, 6) непарні числа (наприклад, 9)
пік впливу з зимовим сонцестоянням пік впливу з літнім сонцестоянням

Якщо розібратися більш глибше в понятті Інь Ян, можна зрозуміти, що до нього ставитися не тільки тісно пов'язані, але і мають значний вплив один на одного характеристики. Дві протилежності Інь і Ян притягують і доповнюють один одного, і, як показує їх символ, кожна сторона має в своїй основі елемент іншої (представлений вкрапленням протилежного кольору). Жоден з полюсів не перевищує інший, і, оскільки збільшення одного призводить до відповідного зменшення іншого, необхідно досягти правильного балансу між двома полюсами, щоб досягти гармонії.

Рис.1 Символ Інь Ян

Найперша подобу символу Інь Ян було знайдено на останках різних тварин, що використовуються в Китаї для ворожіння і служило простим покажчиком природних явищ (Інь символізував ніч або відсутність сонячного світла; Ян представляв день, або відсутність темряви). Ці кістки оракула використовувалися, по крайней мере, ще в XIV столітті до нашої ери. Однак, найраніше свідоцтво символу Інь Ян, яке дійшло до нас в тому вигляді, в якому ми його знаємо, датується III століттям до нашої ери.

Слідом за символізмом, філософія Інь Ян, вперше з'явився за часів династії Хань і в дійсності увійшла в побут під час династії Чжоу, коли Інь Ян стали пов'язувати з поняттям Ци - життєвої енергій. По суті, Інь Ян, стало представляти складну подвійність життя і першорядну потребу в рівновазі і поміркованості. Цим метафізичним світоглядом, користувалися не тільки китайські філософи, такі як Конфуцій і Лао Цзи для формування власних релігійно-філософських вчень, а й буддисти, ведантісти, йогіни і лікарі традиційної китайської медицини.

І не дивлячись на зростаючу кількість значень і понять, створених з плином часу, символ Інь Ян по праву залишається основоположним і всеосяжним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *